Hjem > Værd at vide > Ledige pladser
Ny holdstart!!!

Introhold til guitar for elever i 2. og 3. klasse.
Holdet bliver på Hummeltofteskolen,  Torsdag kl. 15.45-16.35,
start efter efterårsferien.
 

 

Cello

Rustenborgvej 3
Onsdag kl. 13.55 eller kl. 14.20 - Johanna Jenny Bolin - Start i uge 38

 

 

 

Trækbasun

Virum Skole
Mandag kl. 16.15 - Martin Boensvang
Mandag kl. 16.40 - Martin Boensvang

Rustenborgvej 3
Tirsdag kl. 14.15 - Martin Boensvang

 

Trompet 

Virum Skole
Mandag kl. 15.10 - Pernille Nygaard Nielsen
Mandag kl. 16.00 - Pernille Nygaard Nielsen
Mandag kl. 17.10 - Pernille Nygaard Nielsen

Rustenborgvej 3
Tirsdag kl. 14.00 - Pernille Nygaard Nielsen
Tirsdag kl. 18.25 - Pernille Nygaard Nielsen
Onsdag kl. 15.00 - Pernille Nygaard Nielsen
Onsdag kl. 16.00 - Pernille Nygaard Nielsen
Onsdag kl. 16.30 - Pernille Nygaard Nielsen
Onsdag kl. 17.40 - Pernille Nygaard Nielsen

 

Trommer

Musikskolecenter 2 - ved Hummeltofteskolen
Mandag kl. 19.45 - Jakob Johansson (Trommer og Slagtøj)
Tirsdag kl. 15.00 - Ole Givskov
Tirsdag kl. 16.15 - Ole Givskov
Tirsdag kl. 18.35 - Ole Givskov
 

Toftebæksvej 11
Tirsdag kl. 13.55 - Jakob Johansson (Trommer og Slagtøj)
Onsdag kl. 14.35 - Ole Givskov
Onsdag kl. 15.00 -Ole Givskov
Onsdag kl. 18.10 - Ole Givskov
Torsdag kl. 13.50 - Jakob Johansson (Trommer og Slagtøj)
Torsdag kl. 14.40 - Jakob Johansson(Trommer og Slagtøj)

 

 

Kontrabas

Rustenborgvej
Mandag kl. 15.05 - Peter Strøm Skriver
 

 

 

 

 

Tværfløjte

Ledige pladser - tidspunkt aftales med læreren Poul Lopdrup.

 

Klarinet

Virum skole
Tirsdag kl. 13.40 - Maria Sook Garmark

Rustenborgvej 3
Tirsdag kl. 17.30 - Maria Sook Garmark
Tirsdag kl. 17.55 - Maria Sook Garmark
Tirsdag kl. 18.20 - Maria Sook Garmark

 

Saxofon

Musikcenter 1 ved Engelsborgskolen - Rachel Yatzkan

 

Blokfløjte

Lundtofte Skole
Onsdag kl. 13.50 eller kl. 14.15 eller kl. 18.15 - Marit Ernst Bock
 

 

Sang

Fuglsangsgårdsskolen
Mandag kl. 14.30 - Trine Gry Petersen
Tirsdag kl. 18.00 - Trine Gry Petersen
Tirsdag kl. 18.25 - Trine Gry Petersen
Tirsdag kl. 18.50 - Trine Gry Petersen

Musikskolecenter 1  / Engelsborgskolen
Onsdag kl. 15.00 - Jacob Asmussen
Onsdag kl. 15.25 - Jacob Asmussen
Onsdag kl. 15.50 - Jacob Asmussen

Musikskolecenter 2 - ved Hummeltofteskolen
Torsdag kl. 18.20 - Jacob Asmussen
 

 

El-bas

Musikskolecenter 2 - ved Hummeltofteskolen
Tirsdag kl. 14.00 - Lise Lotte Elmelund

 

 

Akustisk guitar

Trongårdsskolen
Mandag kl. 16.05 - Allan Thorsgaard
Mandag kl. 16.30 - Allan Thorsgaard - (ledig fra uge 43)
Mandag kl. 16.40 - Adrian Scharff-Hansen
Mandag kl. 16.55 - Allan Thorsgaard
 

Musikskolecenter 1 - ved Engelsborgskolen
Onsdag kl. 13.50 - Adrian Scharff-Hansen
Onsdag kl. 14.15 - Adrian Scharff-Hansen
Fredag kl. 16.35 - Adrian Scharff-Hansen
Fredag kl. 17.10 - Allan Thorsgaard

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her finder du vores ledige pladser. Tiderne bliver fordelt efter først til mølle-princippet, så hvis en af pladserne har din interesse, skal du klikke oppe i højre hjørne under "tilmelding". 
VIGTIGT: Skriv på din tilmelding, hvilken tid du ønsker. 

Lige nu tilbyder vi prøvetimer på en række instrumenter. Klik her for at booke en tid. 

Musikskolen Lyngby-Taarbæk · Rustenborgvej 3 · 2800 Kgs Lyngby · Tlf. 4597 3659 · musikskolen@ltk.dk